Akumulačné nádoby

Využitie viacerých alternatívnych zdrojov energie ako pre prípravu teplej úžitkovej vody (TÚV), tak pre vykurovanie, vyžaduje inštaláciu akumulačnej nádoby, ktorá sa napojí na zdroje tepla. Teplo je možné získavať pomocou slnečných kolektorov, tepelného čerpadla, kotla, prípadne ohrevom s elektrickou špirálou. Teplo je následne odovzdávané jedným či viacerými výmenníkmi tepla. Akumulácia tepla zaisťuje vyššiu efektivitu celého systému.

 

Hlavnou výhodou používania akumulačných nádrží je finančná úspora.
Ďalšie výhody používania:

- stála zásoba teplej vody
-nižšia spotreba paliva, kotol pracuje na plný výkon až do vyhorenia paliva pri optimálnej účinnosti
- zníženie nákladov na ohrev vody
- zvýšenie komfortu prípravy teplej vody
- predĺženie životnosti kotla a iných zdrojov tepla
- ekologické aspekty
- využitie teplej vody aj pre iné účely (vonkajší bazén, ohrievanie skleníku a pod.)

 

Akumulačná nádrž ku kotlu – tlakové akumulačné nádrže zhromažďujú prebytočné množstvo vytvoreného tepla. Táto energia je určitú dobu uchovávaná a v prípade potreby využitá k vykurovaniu domu alebo k ohrevu teplej úžitkovej vody. Pokiaľ v niektorý deň vykurujete viac, v niektorých miestnostiach dochádza k prekurovaniu a následne k neekonomickému vetraniu. Pri inštalácii akumulačnej nádrže sa prebytok energie uloží a využije sa neskôr. Zásobníky majú na povrchu izolačnú vrstvu, ktorá zaistí uchovávanie tepla.

 

Zdroje teplej energie:

- kotol na tuhé palivá
- plynový kotol
- tepelné čerpadlo
- solárne panely

 

Akú veľkú akumulačnú nádrž?

Pri výbere veľkosti nádrže záleží hlavne na type zdroja tepla a výkone celého vykurovacieho systému. Ďalej je potrebné vziať do úvahy veľkosť vykurovaného objektu a jeho tepelné straty. Tiež je dôležité zvážiť, koľko ľudí bude využívať teplú vodu. Ponúkame nádrže v rôznych objemoch. Nevhodne zvolená nádrž neprispeje k úspore za energie, práve naopak. Malá nádrž kapacitne nestačí a naopak zbytočne predimenzovaná nádrž je drahšia a následne akumulované teplo nie je správne využívané. Všeobecný vzorec pre výpočet objemu je 50 L na 1kW.    


Zoradenie:
V diskusii ku kategórii nie je žiadny príspevok, buďte prvý!.

arrow_upward
Na vrch
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 21.12.2021 budú expedované až v novom roku po 10.1.2022. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážení zákazníci,
ospravedlňujeme sa za neskoršie odpovede na Vaše otázky a komentáre. V momentálne COVID situácií, ktorá nastala v našej spoločnosti, to nie je v našich silách.
Všetky objednávky sú naďalej vybavované.

Ďakujeme za pochopenie.
chat
Opýtajte sa