Regulácia ADEX Comfort R

Regulácia ADEX Comfort R
Akcia
Naša cena s DPH:
220,75 €
Naša cena bez DPH:
183,96 €
Cenníková cena s DPH:
245,28 €
Ušetríte:
24,53 €
Zľava obchodu DELTASTAV.SK:
10%
Výrobca:
ADEX
Dostupnosť:
Skladom
Katalógové číslo:
125007
Záruka:
2 roky
ksPopis tovaru

ADEX Comfort R - slúži na riadenie kotlov (pôvodná verzia Adex Comfort 12).
 
Tento regulátor nadväzuje na typ ADEX Comfort 12.
Zachováva všetky jeho funkcie pre riadenie vykurovacieho okruhu, ponúka však nový prístup a nové možnosti v zapájaní kotlov, akumulačných nádrží a bojlerov, plus obsahuje kontakt pre čerpadlo TUV.
 
Regulátor na ochranu spiatočky, obsluhuje :
 
1x čerpadlo a 1x servopohon na 24V, čerpadlo alebo ventil pre TUV, obsahuje 3 x teplotné čidlo.
Výstup na dvojpólový termostat.
 
 
1. Vykurovací systém s kontrolou teploty kotla
 

Toto zapojenie je možné s výhodou použiť pre kotly, u ktorých je potrebné udržiavať odporúčanú prevádzkovú teplotu. Môžu to byť kotly na tuhé palivá aj na plyn. Pretože sa výstupná teplota kotla reguluje riadením teplotného spádu na radiátoroch, možno spoľahlivo prevádzkovať aj vykurovacie sústavy s nedokonalou cirkuláciou v kotlovom okruhu. Regulátor si poradí is inštaláciami, kde nie je kotlový okruh vôbec vytvorený.

Regulátor teda udrží požadovanú teplotu kotla pri systéme sa štvorcestným aj trojcestným zmiešavacím ventilom. U systému sa štvorcestným ventilom a kotlovým čerpadlom potom nepriamo zaistí tiež udržanie požadovanej minimálnej teploty vratnej kotlovej vody.
 
Ohrev úžitkovej vody je zabezpečený v zimnom i letnom režime.
 
 
2. Kotolňa na tuhé palivo so záložným kotlom vo vykurovacom okruhu
 
 
Pri nedostatočnej teplote kotla na tuhé palivá zavrie regulátor zmiešavací ventil a prejde na prevádzku so záložným kotlom. Záložné kotol potom spína v 10-minútovom cykle tak, aby udržal vo vykurovacom okruhu požadovanú teplotu.
 
Záložné kotol môže byť elektrický alebo plynový a musí byť osadený vlastným obehovým čerpadlom. Plynový kotol musí byť dostatočne odolný proti nízkoteplotnej korózii.
 
TÚV je ohrievaná len kotlom na tuhé palivo. Teplotu odoberanej úžitkovej vody je možné regulovať termostatickým zmiešavacím ventilom inštalovaným na výstupe z bojlera.
 
 
3. Kotolňa na tuhé palivo so záložným kotlom v kotlovom okruhu
 
 
Zapojenie je možné použiť pre jedno i Viacokruhové vykurovacie systémy so záložným kotlom. Záložné kotol môže byť plynový aj elektrický. Pri nedostatočnej teplote kotla na tuhé palivá prejde regulátor na prevádzku so záložným kotlom. Záložné kotol je trvalo zopnutý, teplota vo vykurovacom okruhu je regulovaná zmiešavacím ventilom.
 
Ohrev úžitkovej vody je zabezpečený v zimnom i letnom režime.
 
4. Kotolňa na tuhé palivá s akumulačným zásobníkom a záložným kotlom
 
 
U zapojenia "Len pre vybíjanie AKU" kúri regulátor do objektu iba vtedy, ak je akumulačná nádrž nabitá
na potrebnú teplotu.
 
Ak je teplota v akumulačnej nádrži iv kotli na tuhé palivá nedostatočná, kontroluje regulátor, či je nádrž vybitá na teplotu zvolenú užívateľom. Ak áno, zavrie regulátor zmiešavací ventil a prejde na prevádzku so záložným kotlom.
 
Užívateľ teda môže určiť mieru vybitie akumulačnej nádrže. Než zapne záložný kotol, vybije sa akumulačná nádrž vždy minimálne na teplotu určenú užívateľom.
 
Záložné kotol môže byť elektrický alebo plynový a musí byť osadený vlastným obehovým čerpadlom. Plynový kotol musí byť dostatočne odolný proti nízkoteplotnej korózii.
 
 
5. Kotolňa na tuhé palivá s akumulačným zásobníkom s možnosťou pripojiť bojler pre riadený ohrev TÚV
 
 
 
 
 
 
V základnom zapojení dodáva regulátor teplo z kotla priamo do objektu. Do akumulačnej nádrže sa ukladajú iba prebytky, ktoré objekt nepotrebuje.
 
U zapojenia "Len pre vybíjanie AKU" začne kúriť regulátor do objektu až po tom, čo je akumulačná nádrž nabitá na potrebnú teplotu.
 
Ak je nádrž vybitá, vypne regulátor obehové čerpadlo, zavrie zmiešavací ventil a čaká na nové zatopenie v kotle.
 
K akumulačnej nádrži je možné zapojiť ohrievač TÚV s nabíjacím čerpadlom. Regulátor potom spína nabíjacie čerpadlo podľa termostatu TÚV (TTUV) as ohľadom na teploty na snímačoch K a V.

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.DiskusiaTovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.
arrow_upward
Na vrch
Súhlasím s obchodnými podmienkami.
Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 18.12.2020 budú expedované po 11.1.2021. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.8.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
chat
Opýtajte sa