DELTASTAV.SK| Internetový veľkoobchod

Horák ATMOS A 85 s pneumatickým čistením

Kód: H0033
3 375 € / ks 2 812,50 € bez DPH
Skladom u dodávateľa

- na pelety, pre kotol D85P, výkon 24–80 kW

Detailné informácie

Podrobný popis

- na pelety, pre kotol D85P, výkon 24–80 kW

- vhodný pre kvalitné biele pelety z mäkkého dreva bez kôry o priemere 6 - 8 mm, s dĺžkou 10 - 25 mm a výhrevnosti 16 - 19 MJ/kg. Výhodou horáku je automatické zapaľovanie paliva pomocou žhaviacej špirály, ktorá zapáli pelety kedykoľvek je potrebné zakúriť. Horák a kotol tak pracuje na plný výkon s najvyššou účinnosťou 85 až 90% a najlepšou kvalitou spaľovania. Na rozdiel od mnohých konkurenčných výrobkov, ktoré nemajú zapaľovacie zariadenia a musia vždy udržiavať žeravú vrstvu v spaľovacom priestore.

Taká prevádzka na malý výkon, kedy klesá teplota spalín pod 100 ° C spôsobuje kondenzáciu dechtov a kyselín v spaľovacom priestore a komíne. To spôsobuje nižšiu účinnosť, vyššiu spotrebu paliva, horšiu kvalitu spaľovania, väčšie zanášanie kotla a častejšie čistenie. Horák ATMOS A 85 je v základe vybavený pneumatickým čistením, ktoré pri každom dohorení alebo v pravidelných intervaloch vyčistí spaľovaciu komoru. Vďaka pneumatickému čisteniu, postačuje skontrolovať horák len raz za 14 – 30 dní. Horáky nie sú určené pre tmavé pelety.

Horák ATMOS A 85 má rovnaký spôsob riadenia ako horák A 25 a A 45, preto u týchto kotlov môžeme využiť funkciu riadenie horáku podľa teplôt v akumulačnej nádrži alebo v solárnom zásobníku. Umožňuje to sada 4 teplotných čidiel.Kotol D80P s horákom A85 vždy zapojíme s vyrovnávacou nádržou o minimálnom objeme 1000 l, kde využijeme funkciu riadenia horáka podľa dvoch teplôt na vyrovnávacej nádrži a vládanie odťahového ventilátora kotla priamo z horáka.

Elektronická jednotka horáka umožňuje riadiť prevádzku horáka pomocou štyroch čidiel tak, že ak snímač na solárnom paneli zistí, že je výhodné ohrievať vyrovnávaciu nádrž energií zo slnečného kolektora, zaistí reguláciu horáka nabíjanie nádrže energií z peliet len ​​do úrovne čidla TK (TS2), ktoré je umiestnené v nádrži medzi snímačom TS a TV.

Prevádzka horáka funguje nasledovne. V prípade, že horák dostane pokyn k štartu, alebo ak vznikne potreba kúriť, nasype dopravník pelety do hubice horáka a žhaviacou špirálou si ich sám zapáli. Po dostatočnom rozhorení peliet nabehne horák na nastavený výkon, v ktorom zotrvá do doby než je systém vykúrený. Potom sa horák vypne a pelety v komôrke horáka dohoria. Celý cyklus sa v prípade ďalšej potreby vždy opakuje. Výkon kotla a ďalšie funkcie horáku sú riadené elektronickou reguláciou horáka, ktorá umožňuje prispôsobiť chod kotla konkrétnym podmienkam celého systému.

Horák umožňuje veľké množstvo individuálnych nastavení popísaných v návode na obsluhu.

Dodatočné parametre

Kategória: horáky a šneky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 100.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie