DELTASTAV.SK| Internetový veľkoobchod

Horák ATMOS A 25 so servopohonom

Kód: H0048
VO zľava VO2 zľava
Značka: ATMOS
1 554,78 € / ks 1 295,65 € bez DPH
Skladom u dodávateľa

- na pelety, výkon: 4,5 – 24 kW,
pre kotly vysoké 3-komorové model 2018

Detailné informácie

Podrobný popis

- na pelety, výkon: 4,5 – 24 kW

- je určený pre kotly typu (vysoké 3-komorové (3-dverové) kotly model 2018):

DC 18 SP C 18 SP

DC 25 SP

C 25 SP
  DC 30 SPX  
DC 32 SP   

Kotle a horáky DCxxSP a CxxSP sú v prevedení Model 2018 vybavené funkciou automatického uzatvorenia alebo otvorenia prívodu vzduchu do kotla/ horáku pomocou servopohonu pri kúrení drevom alebo peletami. Kotly sú vybavené čidlom teploty spalín AGF2 a čidlom teploty kotla KTF20 pre funkciu automatického štartu horáka po dohorení dreva. Ďalej sú vybavené dvoma čidlami (TV a TS) KTF 20 pre ovládanie horáka podľa dvoch teplôt na akumulačnej nádrži. Celý komplet sa tak predáva v maximálnej výbave pre plnoautomatický režim a jednoduchú inštaláciu ,,plug and play“.

- vhodný pre kvalitné biele pelety z mäkkého dreva bez kôry o priemere 6 - 8 mm, s dĺžkou 10 - 25 mm a výhrevnosti 16 - 19 MJ/kg. Výhodou horáku je automatické zapaľovanie paliva pomocou žhaviacej špirály, ktorá zapáli pelety kedykoľvek je potrebné zakúriť. Horák a kotol tak pracuje na plný výkon s najvyššou účinnosťou 85 až 90% a najlepšou kvalitou spaľovania. Na rozdiel od mnohých konkurenčných výrobkov, ktoré nemajú zapaľovacie zariadenia a musia vždy udržiavať žeravú vrstvu v spaľovacom priestore.

Taká prevádzka na malý výkon, kedy klesá teplota spalín pod 100 ° C spôsobuje kondenzáciu dechtov a kyselín v spaľovacom priestore a komíne. To spôsobuje nižšiu účinnosť, vyššiu spotrebu paliva, horšiu kvalitu spaľovania, väčšie zanášanie kotla a častejšie čistenie. U našich výrobkov sa vyberanie popola robí každých 7 až 30 dní, podľa kvality paliva a výkonu kotla. Horáky nie sú určené pre tmavé pelety.

V prípade, že chcete spaľovať menej kvalitné drevené pelety, vybavte horák pneumatickým čistením.

Ideálne riadenie horáka je podľa dvoch čidiel (TV a TS) na vyrovnávacej nádrži. Riadiaca jednotka si stráži rozkúrenie vyrovnávacej nádrže úplne automaticky a zaručuje vždy dostatok energie pre vykurovací systém. Tento spôsob zapojenia vám usporí palivo, elektrickú energiu a zvýši životnosť horáka na pelety.

Elektronická riadiaca jednotka horáka tiež ovláda odťahový ventilátor kotla, čerpadlo v kotlovom okruhu a/alebo solárny systém.

Elektronická jednotka horáka umožňuje riadiť prevádzku horáka pomocou štyroch čidiel tak, že ak snímač na solárnom paneli zistí, že je výhodné ohrievať vyrovnávaciu nádrž energií zo slnečného kolektora, zaistí reguláciu horáka nabíjanie nádrže energií z peliet len ​​do úrovne čidla TK (TS2), ktoré je umiestnené v nádrži medzi snímačom TS a TV.

Prevádzka horáka funguje nasledovne. V prípade, že horák dostane pokyn k štartu, alebo ak vznikne potreba kúriť, nasype dopravník pelety do hubice horáka a žhaviacou špirálou si ich sám zapáli. Po dostatočnom rozhorení peliet nabehne horák na nastavený výkon, v ktorom zotrvá do doby než je systém vykúrený. Potom sa horák vypne a pelety v komôrke horáka dohoria. Celý cyklus sa v prípade ďalšej potreby vždy opakuje. Výkon kotla a ďalšie funkcie horáku sú riadené elektronickou reguláciou horáka, ktorá umožňuje prispôsobiť chod kotla konkrétnym podmienkam celého systému.

Horák umožňuje veľké množstvo individuálnych nastavení popísaných v návode na obsluhu.

Dodatočné parametre

Kategória: horáky a šneky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 26.45 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Atmos je rodinná česká firma a v súčasnej dobe jedna z najväčších európskych výrobcov kotlov na tuhé palivá. V Čechách a na Slovensku má svoje trvalé zastúpenie no zároveň exportuje väčšinu svojej produkcie do zahraničia. 

Sortiment zahrňuje splyňovacie kotly na drevo od 15 do 150 kW, splyňovacie kotly na hnedé uhlie (a drevo)
od 15 do 48kW, splyňovacie kotly na hnedouhoľné brikety a čierne uhlie o výkone 16 a 26 kW, automatické kotly na pelety od 4,5 do 80kW a kombinované kotly na splyňovanie dreva v kombinácii s horákom na pelety
o výkonoch od 20 do 35 kW. 
Výrobky Atmos vzbudily veľký záujem medzi užívateľmi aj montážnymi firmami pre svoju funkčnosť, kvalitu
a jednoduchú inštaláciu a obsluhu.

Prostredníctvom národných projektov Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Zelená domácnostiam budú môcť rodinné a bytové domy získať podporu na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Podporu je možné využiť len na zariadenia, ktoré spĺňajú technické podmienky
a sú zaregistrované.

Vaščina typov kotlov ATMOS (sú označené logom) patria medzi oprávnené zariadenia a je možné si požiadať o dotáciu. Bližšie informácie nájdete TU

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.